Rólunk, kapcsolat, véleménynyilvánítás

Az eredeti képet készítette: Peggy Choucair Pixabay


A blogról A szerzőkről Vélemény-
nyilvánítás
Kapcsolat


A blogról

Spontareality annyit tesz: spontán valóság. A Te valóságod és világod, amely egyedi és megismételhetetlen, a legegyszerűbb alkotórészétől és működési módjától a legösszetettebbig, a legapróbb képzettől a legmélyebb értelmű, világot megváltoztató gondolatig. Ez a cél, elérni egy olyan meditatív állapotot, amikor mindenre van válasz és feltárul a végtelen perspektíva.

Az emberi elme működése szerint egy egész világot, egy végtelenül sokrétű tudás és tapasztalatanyagot szűr meg és képez le olyan formába, amelyet képesek vagyunk felfogni és intelligenciánknál fogva megérteni azt. Ezekből a gondolatokból áll össze az az ismeretanyag, amit ez a médium tartalmaz.

A blog privát naplóként, névtelenül, néhány összegyűrt papírfecni, txt fájl, és html kódrészlet formájában kezdte életét valamikor az ezredforduló utáni években. Ez a periódus a blog életének 0. szakasza volt, mert csupán a kísérletezés és a próbálkozások miatt létezett. Ez az időszak a múltba vész, a cetlik már rég elhamvadtak, az akkori szöveg és kódtöredékek háttértára pedig tönkrement. A gondolatok viszont nem vesztek el, a mai napig jelen vannak és a bejegyzésekben öltenek alakot.

A spontareality.blogspot.com webhely a kezdeti, láthatatlan elődei után, Spontareality – Közvetlenül mindenről címmel a jelelegihez hasonló arculattal 2009. június 14-én jött létre a Google Blogger szolgáltatásának felhasználásával és indult el útján az éterben, hogy gyarapítsa a kollektív tudást.
Weblapként a cél egy a bizonytalanságban született biztos pont létrehozása, az időnkénti magány és elmélkedés fontosságára való figyelemfelhívás, valamint a világra való feleszmélés és megértés volt.

A blog történetének első szakaszában (2009-2013) kristályosodott ki a későbbi folytatás. Ebben az időszakban a sokszínűség és a termékenység volt jellemző. Aztán a kezdeti lendület alább hagyott, csökkenni kezdett a blog szívverése és elérte élete első ciklusának végét.
Ezután hosszú, több mint 7 éves mély álomba merült (2014-2020). Az akarat, amely létrehozta, ez idő alatt is jelen volt, az élmények, tapasztalások gyűltek, de nem volt elég erőforrás a megosztásukhoz.

A második szakaszban (2020-tól) a blog megérett arra, hogy az ébredés mellett újra elinduljon az úton, ezúttal egy mélyebb összefüggéseket kereső entitásként, amelynek középpontja Te vagy. Újra megnyílt az ajtó, újra megadatott a lehetőség, hogy tapasztalj, hogy eszmélj.

A blog nem mondja meg, hogy ki vagy, csak elgondolkodtat, utat mutat és szeretetet ad. Arra tanít, hogy ne ítélkezz, éld át a türelem és az egyediség érzését, értékeld az életet, annak minden percét, minden másodpercét és ezt az örömöt oszd meg másokkal is.

Pár szó az írások szerkezetéről, témájáról
A blogot a kíváncsiságod hajtja. Ha a tudásvágyad sikerül végig fenntartani, gazdagabban térsz haza. A cím tartalmazza az egész anyagot, így már az elején dönthetsz, maradsz-e, vagy távozol.

Hogy elérd a megfelelő érzelmi állapotot, el kell lazulnod. Ezt régebben a bevezetővel értem el, ma köszöntőkép fogad, majd az esetleges figyelmeztetés után egy bejegyzés-specifikus meditációs gyakorlatot látsz. Ez egy érzést közvetít és segít a szövegre hangolódni.

Ezután jön az izgalmas rész, ahol a különlegesség jegyében megkapod azt a hangulatot és témafelvetést, ami még kíváncsibbá tesz.

Ha az ismeretlenben jársz, gyakran körülnézel, így a főtéma ezt követően részekre oszlik és egyesével kerül kibontásra, szemügyre véve a legkülönbözőbb szempontok és eltérő nézetek alapján.

Bizonyos helyeken találsz pártatlan, privát véleményt is, gondosan beleszőve a bejegyzés szövetébe. A blog témái szerteágazóak, a központi témák azonban – csakúgy, mint a kezdetektől – a világ működése, a tudomány határai, az elme horizontja, a lélek és az ismeretlen.
Témajavaslattal Te is élhetsz a kapcsolati módok egyikén. Fejlődjünk és tanuljunk együtt, kölcsönösen megosztva a tudást.


A szerzőkről

A blog jelenleg 2 szerzőnek ad otthont, a tagok bemutatkozásának eléréséhez kattints a nevükre!
Reactor
Reflector
Te is szerző szeretnél lenni?

Reactor
Üdv kedves látogató!

Valószínűleg azért olvasod ezt a szöveget, mert érdekel, ki vagyok.
Mindenekelőtt ember - mint te - annak minden előnyével, hátrányával, hibáival, tulajdonságaival együtt.

Ide most leírhatnám, hány kiló-, és persze milyen magas vagyok, milyen színű a szemem, mi a hobbim, de nem teszem, mert úgy gondolom, nem nyújtanák vele teljes képet magamról. Persze sokan ebből azonnal azt vonják le, hogy: "ez biztos egy dagadt, nagyképű, képmutató ember."

Álljon itt csupán annyi, sem a képből, sem az adatokból nem ismerhetsz meg, a személyes találkozást nem pótolja az internet, még a video beszélgetés sem.

Egy valami mégis segít: az érzés, amit írásaim keltenek benned, amit érzel, miközben olvasol. Ha ügyes vagy, minden bejegyzésben megtalálsz egy darabkát abból, aki vagyok, a világnézetemből, a gondolkodásmódból, amit ez a blog képvisel.

A pozitív hangnem, amit általában használok, nem azért van, hogy mindenáron itt tartson és látogatókat vonzzon, hanem azért, hogy megértsd, benned is megvan az az optimizmus, az a gyermeki egyszerűség, amely természeténél fogva úgy fogja fel a világot, mint valami jó, kellemes, barátságos helyet, dacára annak, amit lát és átél.
Ez a felfogás egyes esetekben segíteni próbál, máskor szórakoztat, vagy figyelmeztet, de mindenekelőtt a jó szándék és a szeretet vezérli.

Célom nem az ismertség, hanem egy olyan szellemi forrás létrehozása, amelyből mindenki pozitívan töltekezhet.

Miért Reactor?
A reaktor olyan berendezés, amelyben láncreakció megy végbe, amelyet egy instabil elem (pl. urán) hoz létre azáltal, hogy az anyag atomjainak szabad neutronjai beleütköznek a többi atomba, amelyek meghasadnak hatalmas energiát keltve. Nos, mindannyian egyfajta reaktorok vagyunk és nem csak fizikailag. A külvilágra (a neutronok áramára) mindenki különböző reakciót fejleszt, máshogy reagál a hatásokra, és a gondolat, ami születik, megváltoztatja a Világot. Én megpróbálok először mindent a jó oldaláról vizsgálni, megérteni működését, megkeresni értelmét, ugyanis nem mindig az első reakció a helyénvaló.

A honlapról
Amikor létrehoztam ezt a blogot, még a nevét sem tudtam eldönteni, ez volt a neve: "új blog".

Először arra gondoltam: ide majd jól leírom, mi történik velem nap mint nap. Ugyan mi mást lehet írni egy blogba, mint pl: "Ma hétkor keltem, az idő szép, 22 fok van, ez a nap jónak ígérkezik." Vagy: "Nagyon jól sikerült a szülinap, sok vendég volt és az idő is szép volt." stb.
Ha ezt teszem, akkor egy tipikus "énblogba" kezdek, amelyből túl sok van ahhoz, hogy újat nyújtsak vele.
Aztán elgondolkoztam azon, hogy ebbe a műfajba sokkal több belefér. Miért ne lehetne egy blogban egyszerre több kategóriájú bejegyzés? Miért ne írhatnék mindenről?
Ugyanakkor azt szerettem volna, hogy a gondolatok, az írások spontán, véletlenszerűen következzenek be, legyenek közvetlenek, ne korlátozza őket határidő, ne kelljen minden nap rendszeresen befogalmazni az aznap történteket, hogy elmondhassam: "ma két bejegyzésem is volt, milyen király vagyok".

Valami egyszerű, de mindent lefedő, mégis könnyen érthető és legfőképpen egyedi cím kellett a blognak.
Sorra vettem a leendő blogom tulajdonságait: optimista, a valóságról - világról, mindenről - szól, spontán, közvetlen. A legjobban a valóság és a spontaneitás keveréke jelentette számomra azt, amit a blog legtöbbször tartalmazni fog. Ezzel viszont nem tettem volna egyedivé a címet, így kombináltam a kettőt, lefordítottam más nyelvekre, maradva a szavak eredeti jelentésénél és az érthetőségnél. A turmix végén jelent meg a blog végleges címe, amely a legjobban megfelelt a kritériumoknak.

A Spontareality-t különleges blognak szántam, olyan hangulatot és gondolatokat próbálok nyújtani vele, amelyek máshol, ebben a formában nem találhatók meg. A bejegyzések olyan témájúak, amelyeket azért tartottam érdemesnek leírni, mert üzenetük személyesen, vagy érdekődésem útján megérintettek.

Manapság annyi "egyforma" egyentartalmú weboldal létezik, hogy szinte minden percben ráakadunk egyre. A gyakorlott böngésző szeme azonban azonnal átsiklik rajtuk. Az egyéniség, vagy egyediség főleg egy szövegalapú weboldalnál elengedhetetlen. Célom - ezen túl - elérni azt, hogy ne váljon az oldal egyfajta termékké, amelyet sokszorosítanak, trendeket kényszerítenek rá.

A honlapon megjelenő írások természetesen mindenkinek szólnak, de az írási technikában a következő mottót tartom követendőnek:

"Inkább írj csak magadnak, és ne legyen közönséged,
mint hogy a közönségednek írj, és ne legyél önmagad."

Cyril Vernon Connolly

Az olvasáshoz nyugalom is kell, amit leginkább a csend, vagy a halk zene hallgatásával érünk el. Mindenkinek megvan a kedvenc stílusa, ezért itt egy átfogó, általános, nyugtató stílusú, meditatív zenét hallgathatsz, persze csak ha akarod.

Az oldalt folyamatosan fejlesztem, igyekszem minél több saját készítésű elemet megosztani. Ilyen például a honlap - aktualitások szerint - folyamatosan változó fejléce, amely eredeti funkcióján és megjelenésén felül mindig gazdagodik valamivel, aminek mondanivalója van.

Mindemellett blogom fő profilja a képekkel és videokkal gazdagított szöveg, ami reményeim szerint látogatóimnak a jövőben is biztosítja a tartalmas időtöltést.

Ennyit bevezetőként, a többi a blogban van.
Kellemes olvasást!

Reactor adatai
Életkor:_38
Nem:_Férfi
Politikai nézet:_Független
Vallási meggyőződés:_Keresztény


Reflector
Üdv blogolvasók!

A nevem Reflector és Reactor hívott meg társszerzőnek a blogba. Remélem a későbbiekben legalább olyan szintű írásokkal tudlak majd elgondolkodtatni benneteket, amilyeneket ő is ír.

Egyet ígérhetek: a témák sokszínűségében nem lesz hiány. Szerény személyemről bővebben fölösleges lenne írnom, hiszen sohasem a gondolatokat átadó ember külseje és életvitele a fontos, hanem az üzenet és az a pozitív szemlélet, amit a sorokon és betűkön túl közvetíteni tud az olvasóknak, nektek.

Igyekszem majd egyszerűen világosan megfogalmazni a mondanivalómat, és természetesen, ha idéznék nálamnál sokkal zseniálisabb elméktől – amit valószínűleg gyakran meg fogok tenni – odaírom azt a forrásanyag elérhetőséget is, ahol ezekről a témákról bővebben is tájékozódhattok.

Mivel emberből vagyok, én is tévedhetek, és pont ezért is fontos, hogy mindig vizsgáljátok meg az adott véleményt több szemszögből is. Ne fogadjátok el feltétel nélkül senkitől a leírt szöveget, hanem olvassatok utána, gondoljátok tovább. Bátorítalak titeket az építő pozitív gondolkodásra, a saját vélemény kialakítására, mert csak így juthattok el az önismeret magasabb fokára.

Ennyi jutott most eszembe bevezetésképpen, jó olvasást, kellemes időtöltést kívánok mindenkinek, akik esetleg csak úgy idetévedtek, és azoknak is, akik rendszeresen látogatják ezt az oldalt!

Zárszóképpen pedig egy elmaradhatatlan idézet:

„Aki létezik, lélegzik. Aki lélegzik, beszél. Aki beszél, kérdez. Aki kérdez, gondolkodik. Aki gondolkodik, keres. Aki keres, tapasztal. Aki tapasztal, tanul. Aki tanul, felnő. Aki felnő, vágyakozik. Aki vágyakozik, talál. Talál valamit, aztán kételkedik. Aki kételkedik, kérdez. Aki kérdez, megért. Aki megért, megismer. Aki megismer, többet akar tudni. Aki többet akar tudni, az él.”

(National Geographic)

Reflector adatai
Életkor:_45
Nem:_Férfi
Politikai nézet:_Független
Vallási meggyőződés:_Istenhívő, szabadgondolkodó
Reflector bejegyzéseinek megtekintése



Véleménynyilvánítás

A meggyőződésnek két oldala van. Az egyik a Te odalad, ha benned marad, halmozódik. A másik oldal a külvilágé, ahol építhetsz és rombolhatsz is vele. Nyilvánítsd ki hát megértően, így nem gyötör tovább és a világot sem pusztítja.
A véleményed fontos, mert közvetve Te irányítasz, a blog az észrevételeidből épül, a nézeteid mutatják az utat, a szemléleted vezérli.
Az alábbiakban lehetőséged van elmondani véleményed a blogról. Az eddigi tapasztalatok alapján a kérdőív elemeit úgy állítottuk össze, hogy általuk képet kaphassunk benyomásaitokról, valamint válaszolni is tudjunk az egyes véleményekre. Ennek megfelelően a fontosabb kérdéseket kötelező megválaszolni. Minden véleményt örömmel fogadunk.



Köszönöm válaszaidat!
Készíts te is online kérdőíveket a Google Űrlapok ingyenes szolgáltatással!